Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » FIT produkty – utrudniają dietę? warte ceny?

FIT produkty – utrudniają dietę? warte ceny?

Fit produkty to w praktyce drogie papki , pełne chemii które głównie służą do opróżniania Twojego portfela.

Nie schudniesz od tego.

Schudnie Twój portfel do tego.

Jeść się po tych fit ciastkach chce nadal, nie syci i nadal masz ochotę na słodkie. Bo w sumie super smaczne to nie było, a tylko podrażniło zmysły. Chcesz więcej! chcesz więcej słodkiego i intensywnego.

Przeszkadzają w redu? No niestety. Uzależniają od słodkiego, od atrakcyjnego smaku i zapachu. Więc ciągnie Cię do takiego jedzenia coraz bardziej. Niestety na redukcji im bliżej zawodów tym łatwiej utrzymać dietę na prostej i sycącej misce . Kura, ziemniaki, kalafior rulez 🙂

Zjesz raz fit batonika z gluten free masłem orzechowym i organic raw kakao to potem będzie szuuuukał tego smaku. I zwykły kleik ryżowy nie będzie smakował. Zaczniesz podjadać.

Witaminy i minerały w fot produktach? wcale nie więcej niż w standardowych odpowiednikach. A więcej chemii, wzmacniaczy smaku , glutaminianu, acesulfamu itp. Te substancje wcale nie są obojętne dla zdrowia nawet jak są dopuszczone do spożycia! mogą wpływać negatywnie na mikrobiom jelit a co dalej idzie na wchłanianie , trawienie czy nawet powodować biegunki i wzdęty brzuch.

Drogie! nieprzyzwoicie drogie. Co zabawne znam odpowiedniki zwykłe o podobnej kaloryce którą są kilka razy tańsze. Tylko są mniej popularne wiec nikt o nich nie mówi! Polecam czytać etykiety, możecie się zdziwić.

Przykład sławne Halo Topy i Breyersy kosztują około 20zł! kcl 60-80/100ml

a dyskontowe lody z netto, cerfa, biedry kosztują po 3zł (za pół litra) i mają tyle samo lub MNIJE kalorii. sialalal

Swoją drogą lody na redukcji to dobry wybór. O ile użyjemy rozsądku podczas wyboru lodów. Wybór magnuma ociekającego karmelem i 400kcl będzie słabym wyborem. Wybór Coldino z netto co w litrze ma 560kcl będzie zarąbistym wyborem. Zjemy fest, sytość będzie duża i kalorii mało. Poczujemy przyjemne nasycenie.

porównanie lodów zwykłych i proteinowych

Fit nutelle – największy absurd proteinowego świata

Jak to może być FIT?!

Kalorii tyle samo lub więcej niż w prawilnej nutelce, a smak gorszy . No i ta kwota…. ludzie narzekają, że dieta droga a kupują nutlove. W tej cenie można dostać 3kg piersi po promocji lub kilka tanich browarów.

Zawsze się ktoś doczepia 'a co z cukrami, tłuszczem trans, itp ” ? a Wy serio wierzycie, że kremy z 6paka czy tam sfd nie mają cukru czy tam innego 'złego składnika? ’.

Skład sławnego NUTLOVE

Dla mnie jakoś nie wygląda naturalnie….

Maltitol ogólnie jako słodzik nie jest zły i pewnie lepszy niż cukier, ale to wciąż WSZYSTKO W GRANICACH ROZSĄDKU. Nawet maltitol w nadmiarze może powodować np. biegunki.

Teraz spójrzmy trzeźwo na krem proteinowy oraz Nutelle.

Ile tego można jeść? Rozsądek podpowiada niewiele. Powiedzmy łyżkę w tygodniu? Dwie łyżki? no właśnie.

Jak kupisz nutlove i w głowie masz nawalone reklamami, że to zdrowe i bezkarne to … zaczniesz jeść bezkarnie słoik dziennie. O to chodziło? Tak, o to chodziło producentom. Żeby wmówić Ci, że możesz jeść tego ile chcesz, bo to smaczne i zdrowe i super duper lepsze od Chocofino. Gratuluję – dałeś się przerobić na sponsora producentów tego tfu tfu fit produktu.

Dygresja – z niezależnych badań (badamysuplementy.pl) wynika że SFD oszukiwało w zawartości białka i dodawało ok. 13g cukru do swojego wheya!!! To teraz wyobraźcie sobie ile muszą dodawać do nutlove haha. To może jednak Nutella ma mniej cukru ? 😉

Rozsądne wybory

Powyższe produkty rekreacyjne powinny być zjadane w rozsądnych ilościach – od czasu do czasu po łyżeczce. Czy istnieje praktyczna różnica dla organizmu gdy zjemy łyżkę nutelli raz w tygodniu a łyżkę proteinelli raz w tygodniu ? Nie sądzę.

Te produkty nie służą żeby się najeść nimi do syta, to tylko małe dodatki do diety umilające życie. Bez znaczenia czy urozmaicimy sobie w sobotę jednego tosta kremem z biedornki czy kremem z 6paka. Wszystko jest dla ludzi. Więc po co przepłacać?

Natomiast sama idea że można jeść produkty fit jak batony, kremy , ciastka częściej bo są … 'fit’. jest błędna! W praktyce te prodkty niewiele się różnią od standardowych. I ich spożycie również nie powinno być częstsze niż standardowych! Pułapką 'fit’ produktów jest to że przyzwyczajają nas do słodkiego smaku i sugerują że można je jeść bezkarnie. Takie myślenie jest błędne!

NIE. Nie jestem promotąrką nutelli – tak mnie niektórzy w necie określili. Jestem kobietą sugerującą że należy używać rozsądku w wyborze produktów spożywczych. Kierować się umiarem w jedzeniu czegokolwiek. I… patrzeć na cenę bo w dzisiejszych czasach każdy grosz się liczy.